Brazylia - Niemcy, czyli mundialowe ciekawostki

Obie drużyny zagrały na mistrzostwach świata najwięcej meczów ze wszystkich drużyn. Gospodarze 102, a nasi zachodni sąsiedzi o dwa więcej. Co ciekawe do tej pory na mundialu spotkały się tylko raz - w finale z roku 2002. Wtedy Canarinhos pewnie wygrali 2:0.

Po równo jest także w ich rywalizacji na innych płaszczyznach w trzech ostatnich spotkaniach. W towarzyskim meczu w 2004 roku padł remis 1:1, a w półfinale Pucharu Konfederacji w 2005 wygrała Brazylia 3:2.

Dla odmiany w towarzyskim spotkaniu w 2011 roku Niemcy zanotowali zwycięstwo 3:2. Co ciekawe, we wszystkich tych meczach gospodarzem była niemiecka drużyna.

Kanarkowi strzelali gole w 10 ostatnich meczach ze swoim dzisiejszym przeciwnikiem osiągając średnią 2,2 gola na mecz.

Brazylia

W meczu z Kolumbią gospodarze mundialu zanotowali więcej fauli (31) niż w poprzednich meczach na mistrzostwach świata.

Jedyną porażką w ostatnich 26 meczach było potknięcie ze Szwajcarią rok temu w sierpniu.

Canarinhos są niepokonani w 42 meczach rozgrywanych u siebie. Ostatni raz przegrali z Paragwajem w 2002 roku.

Do najlepszej czwórki mistrzostw świata awansowali po raz 11. W półfinale przegrali tylko raz - miało to miejsce w 1938 roku w meczu z Włochami.

Ogólnie Brazylia w tej fazie rozgrywek wygrała 5 meczów i jeden zremisowała, a miało to miejsce w 1998 roku w spotkaniu z Holandią, gdy awansowała do finału po serii rzutów karnych.

Kontuzjowany Neymar miał udział w połowie goli swojej drużyny na tym turnieju - cztery gole i jedna asysta.

Niemcy

Die Nationalelf (biorąc pod uwagę także RFN) znaleźli się wśród najlepszej czwórki mistrzostw świata po raz trzynasty. W 11 poprzednich półfinałach Niemcy wygrały cztery razy, zaliczyły pięć porażek i dwa remisy, w których za każdym razem wygrywały po serii rzutów karnych.

Podopieczni Joahima Loewa mogą się pochwalić najlepszym bilansem wśród drużyn, które awansowały do mistrzostw świata - są niepokonani w swoich 16 międzynarodowych meczach (11 zwycięstw i 5 remisów).

Niemcy także najwięcej, bo trzy razy, zachowały czyste konto na tym turnieju. Tylko Ghanie i Algierii udało się pokonać Manuela Neuera.

Mirosław Klose może dziś zagrać po raz 23. na mistrzostwach świata, czyli tyle co Włoch, Paolo Maldini. Więcej od napastnika urodzonego w Opolu ma legendarny Lothar Matthaus - 25 meczów.

źródło: bbc.com