Statystycznie po finale

Niemcy wygrały mistrzostwa świata po raz czwarty. Tylko Brazylia ma o jeden triumf więcej. Tym samym nasi zachodni sąsiedzi zostali pierwszą europejską drużyną, która wygrała czempionat na kontynencie amerykańskim.

Argentyna po raz pierwszy od finału w 1990 roku nie zdołała zaliczyć celnego strzału w meczu mistrzostw świata.

Podopieczni Joachima Loewa zdobyli 18 goli na tegorocznym mundialu - tyle samo co reprezentacja Brazylii w 2002 roku.

Albicelestes pierwszy raz w historii swoich występów na mistrzostwach świata stracili gola w dogrywce.

Niemiec Christoph Kramer został pierwszym piłkarzem, który zadebiutował w mistrzostwach świata w meczu finałowym od czasu Gustavo Dezottiego w barwach Argentyny w 1990 roku.

Gol zdobyty przez Mario Goetze był 32. zdobytym na tych mistrzostwach przez rezerwowego co daje kolejny już rekord mundialu.

Piłkarz Bayernu Monachium jest także jedynym piłkarzem, który we wczorajszym finale oddał więcej niż jeden celny strzał.

Co ciekawe, trzy ostatnie finały zakończyły się dogrywką.

źródło: bbc.com, uk.eurosport.yahoo.com