Mundialowe ciekawostki

Nigeria 2:3 Argentyna

Nigeria przegrała wszystkie cztery mecze na mistrzostwach świata przeciwko Argentynie.

Joseph Yobo zagrał setny mecz w reprezentacji Nigerii i zajmuje pierwsze miejsce pod względem występów.

Leo Messi jest drugim Argentyńczykiem, który strzelił gola we wszystkich trzech meczach fazy grupowej. Pierwszym był Orestes Omar Corbatta w 1958 roku. W brazylijskim turnieju podobnym osiągnięciem może się pochwalić Kolumbijczyk James Rodriguez.

Albicelestes wygrali 12 z 15 ostatnich meczów grupowych na mundialu. Wygrali również 5 z 6 spotkań przeciwko drużynie z Afryki. Przegrali tylko z Kamerunem w 1990 roku.

Bośnia i Hercegowina 3:1 Iran

Iran stracił 12 z 14 goli na mistrzostwach świata w drugiej połowie, a także nigdy nie pokonał drużyny z Europy w historii swoich występów na mundialu.

Honduras 0:3 Szwajcaria

Szwajcar Xerdan Shaqiri we wczorajszym meczu z Hondurasem ustrzelił 50. hat-tricka w historii mistrzostw świata.

Ostatni raz, kiedy jeden zawodnik reprezentacji Szwajcarii zaliczył „trójkę” na MŚ miał miejsce w 1954 roku za sprawą Josefa Hügi’ego z meczu z Austrią.

To nie koniec osiągnięć „Shaq’a”. Został drugim zawodnikiem z hat-trickiem na tym turnieju i drugim reprezentującym barwy Bayernu!

Gole młodego pomocnika Bayernu Monachium sprawiły, że na tegorocznym mundialu trafienia zaliczyli wszyscy piłkarze z numerami 2-23!

Ekwador 0:0 Francja

Francja skończyła fazę grupową na pierwszym miejscu pierwszy raz od wygranych mistrzostw świata w 1998 roku.

Antonio Valencia zobaczył czerwone kartki w dwóch z czterech ostatnich występów w reprezentacji Ekwadoru.

Zebrał Tomasz Pazdyk