Sroki celują w Lasoggę

Włodarze Newcastle United są zdesperowani, by pozyskać klasowego napastnika po tym, jak skończyły się wypożyczenia Loica Remy’ego oraz Luuka de Jong’a.

Cel transferowy jest jasny - napastnik Herthy Berlin, Pierre-Michel Lasogga. W wyścigu po utalentowanego 22-letniego zawodnika ustawił się również HSV Hamburg, do którego Niemiec był wypożyczony w tym sezonie i zaliczył 13 goli w 20 meczach.

Hertha Berlin, czyli macierzysty klub snajpera, także chciałaby go zatrzymać na przyszły sezon. Jednak obowiązuje go jeszcze tylko roczny kontrakt i jest to ostatni dzwonek, żeby na nim zarobić przyzwoite pieniądze.

HSV daje 6 milionów euro plus norweskiego napastnika Pera Ciliana Skjelbred’a, który z kolei ostatnio był wypożyczony do Herthy.

Wątpliwie jest jednak, by Lasogga został w Niemczech. Zawodnik od dawna pragnie występów w Premier League.
- Powtarzam to odkąd zacząłem grać w piłkę, moim marzeniem jest wystąpić kiedyś w angielskiej lidze. - zdradził niedawno piłkarz, którym jeszcze niedawno interesowały się m.in. Everton, Tottenham oraz Liverpool.